راه‌اندازی ۱۷ مرکز پشتیبان شغلی برای معلولان

 مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی از راه‌اندازی مراکز پشتیبان شغلی در سال جاری خبر داد و گفت: ۱۷ مرکز در سطح کشور راه‌اندازی شده و امید است در سال آتی تعداد این مراکز افزایش یابد تا از طریق مربیان شغلی بتوان برای معلولان شغل پایدار ایجاد کرد.

به گزارش ایسنا، افروز صفاری‌فرد ۱۵ اسفندماه ۹۶ در اختتامیه پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان آفتاب در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: بهزیستی کشور علاوه بر تئاتر به هنرهای دیگر نیز اهمیت می‌دهد.

وی افزود: بهزیستی تلاش می‌کند تا استعدادها را شناسایی و بیشتر از این گونه جشنواره‌ها برگزار کند.

صفاری‌فرد با بیان اینکه انسان‌ها مهم‌ترین سرمایه‌های جامعه هستند، تصریح کرد: معلولان نیز مهم‌ترین سرمایه بهزیستی کشور هستند و دفتر توانبخشی نیز با درک این مهم، تمام توان خویش را برای گسترش فعالیت در این حوزه به کار می‌بندد.

مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توان پزشکی سازمان بهزیستی بیان کرد: در دفتر توانبخشی و توان پزشکی سازمان بهزیستی کشور در زمینه آموزشی، حرفه‌آموزی، کودکان دچار بینایی و کم بینایی، کودکان ناشنوا و کم شنوا، بیماری‌های روانی و… فعالیت‌ می‌شود.

صفاری‌فرد از راه‌اندازی مراکز پشتیبان شغلی در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: ۱۷ مرکز در سطح کشور راه‌اندازی شده است و امید است که در سال آتی تعداد این مراکز افزایش یابد تا از طریق مربیان شغلی بتوان برای معلولان شغل پایدار ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه بسته‌های آموزشی برای مراکز ذهنی در تعدادی از مراکز استان‌ها وجود دارد، گفت: در سال آتی این بسته‌های آموزشی را کشوری خواهیم کرد.

صفاری‌فرد تاکید کرد: با این بسته‌ها از طریق بازی درمانی و با کمک خانواده، آموزش‌هایی همانند مفاهیم پایه مهارت‌های زندگی را به کودکان زیر ۱۴ سال داده می‌شود.

وی تامین تجهیزات کمک توانبخشی و وسایل بهداشتی را از دیگر فعالیت‌های حوزه کاری خویش عنوان کرد و گفت: امید است در سال آینده با توسعه اعتباری، پوشش بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

منبع نوشته:ایسنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *