طرح حمايت از معلولان و سالمندان در عبور و مرور

عنوان طرح: حمايت از معلولان و سالمندان در عبور و مرور

مصوب مجلس شورای اسلامی

 

ماده۱) اصطلاحاتی كه در اين قانون به‌كار رفته‌اند دارای معانی مشروح زير می‌باشند:

۱- معلول: به فردي اطلاق مي‌شود كه به تشخيص كميسيون پزشكي سازمان بهزيستي بر اثر ضايعه جسمي، رواني يا توأم، اختلال مستمر در سلامتي و كارايي عمومي وي ايجاد مي‌شود، جانبازان تابع تشخيص كميسيون پزشكي بنياد شهيد و امور ايثارگران مي‌باشند.

۲- ويلچر(چرخ معلولان و سالمندان): وسيله‌اي چرخ‌دار با ظرفيت يك‌نفر براي جابه‌جايي فرد معلول كه داراي وسايل و تجهيزات كنترلي(ترمز) مناسب و نيروي محركه آن برقي و يا نيروي بدني فرد معلول است.

۳- موتورسيكلت ويژه معلولان و سالمندان: وسيله نقليه موتوري براي جابه‌جايي معلولان كه حداقل داراي سه‌چرخ و ظرفيت يك‌نفر با حجم حداكثر تا ۸۰سي‌سي يا معادل آن بوده و داراي تجهيزات كنترلي مناسب براي هدايت و كنترل توسط فرد معلول مي‌باشد.

ماده۲) رانندگان در صورت نزديك شدن به وليچر افراد معلول و فرد نابينا و سالمندي كه از عصاي‌سفيد استفاده مي‌كند موظفند احتياط لازم را به‌عمل آوردند تا صدمه‌اي به فرد معلول و نابينا وارد نشود.

تبصره۱- كساني كه با وليچر(چرخ معلولان و سالمندان) جابه‌جا مي‌شوند، اعم از اينكه خود هدايت چرخ را بر عهده داشته باشند يا فرد ديگري در حكم عابرپياده هستند.

تبصره۲- ساير عابران بايد نابيناي داراي عصاي‌سفيد را در عبور از عرض خيابان ياري دهند و در صورتي‌كه اين امر مقدور نشد فرد نابينا براي عبور از خيابان بايد در ورود به سواره‌رو توقف نموده و عصاي‌سفيد خود را به علامت ايست به‌صورت افقي به رانندگان عبوري نشان دهد؛ رانندگان مكلف به توقف بوده و پس از متوقف شدن، اجازه عبور به فرد نابينا را به اطلاع وي مي‌رسانند.

تبصره۳- رانندگان كليه خودروهاي عمومي موظفند در مقصد به شخص نابينا يا داراي معلوليت و سالمندان در دسترسي به پياده‌رو يا عبور از عرض راه، وي را ياري دهند، استنكاف از سوار نمودن مسافر داراي معلوليت ممنوع مي‌باشد.

تبصره۴- عدم رعايت مقررات اين ماده توسط رانندگان در عدم توجه به علامت ايست عصاي‌سفيد يا استنكاف از قبول مسافر و يا ياري رساندن رانندگان وسايل نقليه عمومي به فرد داراي معلوليت، متخلف را مشمول يك ميليون ريال جريمه مي‌نمايد كه حسب ماده(۲۲) قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي هر سه‌سال يك‌بار متناسب با نرخ تورم قابل تعديل مي‌باشد.

ماده۳) شهرداري‌ها موظفند در ساخت پياده‌روها دسترسي‌هاي لازم را براي بهره‌گيري افراد كم‌توان و يا معلول جسمي و حركتي و سالمندان در نظر بگيرند.

تبصره۱- در استفاده از مترو و وسايل نقليه عمومي سهولت در بهره‌گيري افراد داراي معلوليت بايد توسط متصديان امر مدنظر قرار گيرد.

تبصره۲- كارشناسان تصادفات پليس راهنمايي و رانندگي در صورت نقص در راه و بروز حوادث رانندگي براي معلولان سهم دستگاههاي مسؤول را احصاء و با عوامل مقصر وفق قانون برخورد مي‌شود.

تبصره۳- حركت دادن ويلچر(چرخ معلولان) و موتورسيكلت ويژه معلولان در بزرگراهها، آزادراهها و معابر برون‌شهري ممنوع است.

ماده۴) وزارت صنعت، معدن و تجارت مكلف است با همكاري سازمان ملي استاندارد ايران، سازمان حفاظت از محيط‌زيست و پليس راهنمايي و رانندگي استانداردهاي فني و زيست‌محيطي لازم براي توليد و واردات ويلچرهاي برقي و موتورسيكلت‌هاي ويژه معلولان و سالمندان را ابلاغ نمايد.

تبصره۱- سازندگان و واردكنندگان موتورسيكلت‌هاي مذكور مكلف به رعايت ضوابط و استانداردهاي معين شده در اين ماده مي‌باشند.

تبصره۲- پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي موظف است بر اساس ضوابط اعلامي وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حفاظت از محيط‌زيست و ساير مقررات مربوطه موتورسيكلت‌هاي ويژه معلولان را شماره‌گذاري نمايد. راندن موتورسيكلت‌هاي موضوع اين قانون بدون پلاك ممنوع است.

ماده۵) تمامي كاربران استفاده‌كننده از ويلچرهاي برقي و موتورسيكلت‌هاي ويژه معلولان و سالمندان موظف به رعايت كليه قوانين و مقررات راهنمايي و جريمه رانندگي بوده و درصورت تخلف از اجراي مقررات حسب تخلف ارتكابي برابر جدول تخلفات رانندگي موضوع ماده(۲۱) قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي مصوب ۱۳۸۹ اعمال مقررات مي‌شوند.

ماده۶) وظيفه صدور گواهينامه رانندگي براي تمام متقاضيان واجد شرايط أخذ گواهينامه برعهده پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران مي‌باشد.

تبصره۱- رانندگي با موتورسيكلت‌هاي ويژه معلولان مستلزم دارا بودن گواهينامه موتورسيكلت است، كليه كاربران داراي معلوليت و سالمندان كه قصد استفاده از موتورسيكلت‌هاي ويژه را دارند بايد توانايي آنها در راندن اين وسيله نقليه توسط كارشناسان پليس راهنمايي و رانندگي احراز شود و آموزش اين قبيل افراد از طريق آموزشگاههاي رانندگي انجام مي‌شود.

تبصره۲- در صورتي‌كه حسب‌نظر كارشناسان پليس راهنمايي و رانندگي افراد داراي معلوليت و سالمندان توانايي أخذ گواهينامه رانندگي با وسيله نقليه را مشروط به بهره‌گيري از تجهيزات درج‌شده در گواهينامه داشته باشند رانندگي بدون رعايت شرايط ذكر شده در گواهينامه در حكم نداشتن گواهينامه مي‌باشد.

ماده۷) صدا و سيما در راستاي ارتقاء فرهنگ ترافيك موظف است لزوم توجه رانندگان به حقوق اقشار آسيب‌پذير در ترافيك و معلولان را در ساعات پرمخاطب در قالب تهيه و پخش برنامه‌هاي آموزشي ترويج نمايد، آموزش مفاد بخش‌هايي از اين قانون كه مرتبط با وظايف ساير كاربران ترافيك مي‌باشد داراي اولويت در اطلاع‌رساني است.

منبع نوشته:مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *